Ajurweda

Wydarzenia związane z ajurwedą, w które jesteśmy zaangażowani.

 

AJURWEDYJSKI DETOKS NA ZAMKU
9-15 września 2019, Międzylesie

Zapraszamy na wyjątkowy detoks ajurwedyjski, którego program został starannie przemyślany tak, aby jak najpełniej skorzystać z mądrości starożytnej medycyny indyjskiej, ajurwedy.

W programie

masaże i konsultacje ajurwedyjskie
– zajęcia ruchowe: joga i kalarippajattu
warsztaty kulinarne, psychologiczne i masażu
wykłady, medytacje i spacery

Orientacyjny harmonogram

9 września, poniedziałek
14:00-16:30 przyjazd uczestników, rejestracja i zakwaterowanie
17:00-17:30 powitanie i spotkanie organizacyjne
17:30-18:30 wprowadzenie do detoksu 
18:30-19:30 kolacja
19:30-21:00 rozmowy i konsultacje ajurwedyjskie

10-14 września, wtorek-sobota
8:00-9:00 joga
9:00-10:00 śniadanie
10:00-13:00 masaże/warsztaty/wykłady/spacery
13:30-14:30 obiad
14:30-17:00 masaże/czas wolny/warsztaty
17:30-18:30 kalarippajattu
19:00-20:00 kolacja
20:00-21:00 relaksacja/konsultacje/wykład

15 września, niedziela
9:00-10:00 śniadanie

Dzięki temu holistycznemu podejściu:
– skorzystasz z wiedzy i umiejętności indyjskiego terapeuty
– zadbasz o swoją dietę, a także kondycję fizyczną, duchową i energetyczną
– dowiesz się, jak stosować zasady ajurwedy na co dzień w domu
– wzmocnisz odporność, odpoczniesz i wyciszysz się

Prowadzący

Sankar Lal Sivasankaran Nair – specjalista medycyny ajurwedyjskiej
oraz
mgr Izabella Jurkiewicz – nauczycielka jogi Iyengara
mgr Justyna Rodzińska-Nair – nauczycielka kalarippajattu
mgr Anna Staszek – trenerka, coach, psycholog
mgr Marzena Cząstkiewicz – konsultantka w zakresie odżywiania

Przeczytaj więcej o prowadzących poniżej.

Detoks odbędzie się w klimatycznym 700-letnim zespole zamkowo-pałacowym Zamek Międzylesie, położonym w Kotlinie Kłodzkiej. Wyjątkowy charakter Zamku sprzyja kameralnemu wypoczynkowi, wyciszeniu i skupieniu na regeneracji sił, a malownicza okolica obfituje w szlaki turystyczne, zapewniając kontakt z piękną przyrodą.

Koszt

2400 zł przy wpłacie bezzwrotnego zadatku wysokości 890 zł do 7 lipca 2019.
2650 zł przy wpłacie bezzwrotnego zadatku wysokości 890 zł po 7 lipca 2019.
Gwarancją miejsca jest wpłata zadatku.
Liczba miejsc ograniczona.

Dane do przelewu:
Zamek Międzylesie Sp. z o.o Sp. k
Pl. Wolności 42, 57-530 Międzylesie
Nr rachunku: 89 1090 1522 0000 0001 2024 4798
Nr rachunku dla przelewów z zagranicy (BIC CODE/SWIFT oraz IBAN)
WBKPPLPP PL89 1090 1522 0000 0001 2024 4798

Cena obejmuje:
– 6 noclegów w pokojach 2-osobowych w hotelu Zamek Międzylesie (możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego, ilość miejsc ograniczona)
– pełne wyżywienie wegetariańskie (4 posiłki dziennie, z uwzględnieniem alergii pokarmowych)
– 1 ajurwedyjski masaż całego ciała abhayanga (1,5h)
– 1 warsztaty psychologiczne
– 1 ajurwedyjskie warsztaty kulinarne
– 1 warsztaty ajurwedyjskiego masażu głowy i ramion
– indywidualne konsultacje ajurwedyjskie i wspólne rozmowy poza programem
– 3 wykłady: na temat zdrowego odżywiania, na temat stosowania ajurwedy na co dzień i na temat połączenia kalarippajattu z ajurwedą
– 4 zajęcia jogi, 5 zajęć kalarippajattu, 1 relaksację
– zwiedzanie nocne i dzienne Zamku Międzylesie z przewodnikiem.

Zapisy i informacje
Jeśli chcesz się zapisać lub masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z Justyną Rodzińską-Nair: tel. 509 345 995, studio@studiokalari.pl. Zapraszamy!

Szczegółowe informacje o prowadzących i programie

Sankar Lal Sivasankaran Nair – pochodzi z miasta Thiruvananthapuram (Kerala, Indie). Jest dyplomowanym masażystą ajurwedyjskim i nauczycielem południowoindyjskiej sztuki walki kalarippajattu, której element stanowikalari chikitsa – system leczniczy związany z ajurwedą. Zabiegów i masaży ajurwedyjskich uczył się w Thiruvananthapuram w latach 1999-2008 m.in. w Instytucie Studiów Ajurwedyjskich (ukończył profesjonalny kurs Ayurveda Panchakarma) i w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham & Ayurveda, a także w prywatnych poradniach lekarzy ajurwedyjskich (P. S. Sharma, B. S. Jacob z Somatheeram Resort). Pracował jako terapeuta w Sivam Ayurvedic Specialty Hospital. Południowy styl kalarippajattu trenuje od 1990 roku. Od 2008 roku mieszka we Wrocławiu. Uczy kalarippajattu, a także prowadzi konsultacje i terapie ajurwedyjskie. Przyjmuje pacjentów indywidualnych i współpracuje m.in. z Integrative Medical Center w Żernikach Wrocławskich, ma pacjentów w całej Polsce, a także zagranicą. W swojej unikalnej praktyce łączy wiedzę i umiejętności specjalisty medycyny ajurwedyjskiej ze znajomością pracy ciała w ruchu, dzięki czemu trafnie diagnozuje problemy zdrowotne pacjenta i znajduje na nie kompleksowe, holistyczne rozwiązania, biorące pod uwagę wiele aspektów stylu życia (m.in. dieta, ćwiczenia, rytm dnia, nastawienie psychiczne).

W czasie Detoksu Sankar będzie prowadził konsultacje, masaże, relaksacje oraz ajurwedyjskie warsztaty masażu i kulinarne. Dzięki tej holistycznej opiece uczestnicy będą mieli wyjątkową możliwość kompleksowego, spójnego poznania wielu aspektów ajurwedy w krótkim czasie bezpośrednio od specjalisty. Sankar umiejętnie dopasowuje indyjską mądrość do polskich realiów, dlatego nabytą wiedzę i umiejętności będzie można bez trudu wykorzystać w codziennym życiu, po powrocie z detoksu.

Mgr Justyna Rodzińska-Nair – z południowym stylem kalarippajattu zetknęła się po raz pierwszy w 2004 roku  podczas warsztatów indyjskiej grupy teatralnej Milon Mela i wsiąkła całkowicie. Od 2005 roku ćwiczy regularnie (z przerwami na 3 urlopy  macierzyńskie). W latach 2005-2008 uczyła się w Thiruvananthapuram pod kierunkiem Jayachandrana Naira (Kerala School of Martial Arts), Thankappana Assana i Ajitha Kumara (Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham and Ayurveda) oraz Ashokana Kutappana (Anjaneya Kalari Sangam), a także podczas okazjonalnych warsztatów we Wrocławiu. Od 2008 roku ćwiczy pod kierunkiem Sankara Lala Sivasankarana Naira, z którym założyli nie tylko rodzinę, ale także, w 2010 roku, Studio Kalari. Współprowadzi treningi i warsztaty, a także jest menedżerką Studia. 

W czasie Detoksu Justyna będzie prowadzić zajęcia kalarippajattu i czuwać organizacyjnie nad przebiegiem całego programu. Kalarippajattu, choć dla uproszczenia umieszcza się je w szufladce „sztuka walki”, to przede wszystkim sztuka rozpoznania swojego ciała, umysłu i temperamentu. W praktyce kalari elementy te łączą się, dlatego pracując nad ciałem, jednocześnie kształtuje się ducha i ukierunkowuje energię. Podczas zajęć uczestnicy poznają charakterystyczne dla kalari wszechstronnie rozwijające ćwiczenia rozciągające i wzmacniające, a także typowe pozycje i podstawowe sekwencje ruchowe. Dzięki temu obudzimy ciało, zwrócimy uwagę na nawyki ruchowe i poprawimy koordynację.

Mgr Izabella Jurkiewicz – certyfikowana nauczycielka jogi metodą B.K.S Iyengara w stopniu Junior I.  Jogę Iyengara praktykuje od 2004. Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu jogi, jogi terapeutycznej, pranajamy w kraju i za granicą.  Najcenniejszym na ścieżce rozwoju jogi była dla niej możliwość czerpanie wiedzy ze źródła, odbyła miesięczny staż w Instytucie Iyengara w Indiach, oraz 3 tygodniowy staż u Rajiva i Svati Chanchani na pogórzu himalajskim. 3 letni kurs nauczycielski, dający uprawnienia do nauczania jogi Iyengara dał jej grunt do wzrastania na tej ścieżce. Zaczęła regularnie uczyć w 2008 we Wrocławiu, od trzech lat mieszka w Kotlinie Kłodzkiej i tu prowadzi regularne zajęcia.

W czasie Detoksu Iza będzie prowadzić sesje jogi według metody B.K.S. Iyengara. Fenomen przekazu Iyengara polega na połączeniu tysięcy lat tradycji z nowoczesną, starannie dobraną metodologią. Jest to niezwykle popularna metoda praktykowana od kilkudziesięciu lat przez wiele milionów ludzi na całym świecie. Charakteryzuje się ona precyzją wykonywania asan, co ma służyć tworzeniu przestrzeni i swobody w ciele oraz przezwyciężaniu bólu. Metodyka nauczania uzależniona jest od stopnia zaawansowania oraz ogólnej kondycji i fizycznej dyspozycji uczniów. Joga Iyengara jest bezpieczną i sprawdzoną metodą.

Mgr Anna Staszek – trenerka, coach, psycholog z zamiłowania i profesji. Pracuje zarówno z osobami indywidualnymi, jak i z grupami podczas warsztatów i szkoleń, towarzysząc ludziom w dokonywaniu zmian i akceptowaniu ich. Dodatkowo bliskie są jej pojęcia i narzędzia z nurtów: Inteligencji Emocjonalnej D. Golemana, psychologii pozytywnej E. Seligmana, Praktyki: Life-Work-Balance, psychologii Integratywnej K. Wilbera. Ma  w swoim doświadczeniu praktykę z obszaru ustawień systemowych, które chętnie łączy z innymi nurtami. Dba o atmosferę podczas współpracy, tak aby odbiorcy czuli się bezpiecznie i mogli zrobić krok ku temu, co nowe. Interesuje ją całościowe,  zintegrowane podejście do człowieka (ciało, emocje, duchowość ), do otoczenia, w którym żyjemy oraz do globalnego środowiska. Pasjonuje się zdrowym stylem życiem, praktyką jogi, tańcem, pracą z ciałem, odnajdywaniem, tego co czyni nas szczęśliwymi i efektywnymi ludźmi.

W czasie Detoksu Ania poprowadzi warsztaty „Odkryj i praktykuj Life Work Balance – elementy praktyki i filozofii życiowej. Budowanie nowych sposobów dbania o swoją energię życiową”. Warsztaty prowadzone będą metodami kreatywnymi, opartymi na coachingu, myśleniu  i działaniu systemowym,  które uruchamiają nasz potencjał ku zmianie, inicjują ruch ku realizacji swoich celów, marzeń i pragnień. Pomagają w byciu sobą. Z obserwacji, badań i doświadczeń wynika, że zachowanie zasad Work Life Balance decyduje o właściwej efektywności, zadowoleniu z siebie i otaczającego nas świata. Wpływa na poziom szczęścia. Dodatkowo refleksyjność w tej dziedzinie przekłada się  na lepsze funkcjonowanie we wszystkich możliwych sferach własnego życia. Budzi poczucie konstruktywnego wpływu na siebie i świat, a także wnoszenia do niego pozytywnej zmiany.
Podczas  warsztatów:

 • Zdiagnozujesz stan swojej równowagi wewnętrznej.
 • Odkryjesz mocne i słabe punkty swojego funkcjonowania.
 • Poznasz sposoby zwiększania tego, co dobre i konstruktywne w Tobie oraz metody neutralizowania słabych stron.
 • Zbudujesz automotywację i poznasz techniki wspierania i utrzymywania   kierunku zmiany w sobie. 

Mgr Marzena Cząstkiewicz – kosmetolog, dermotrycholog, promotor zdrowego odżywiania, pasjonatka holistycznego podejścia do zdrowia i urody, współwłaścicielka salonów beauty we Wrocławiu oraz centrum szkoleniowego. Trener z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu dietetyki ogólnej, dietetyki klinicznej, diety dla dzieci oraz wegetarianizmu w kontekście kształtowania sylwetki.

 • W czasie Detoksu Marzena będzie prowadzić wykład na temat zdrowego odżywiania „Zdrowie zaczyna się od jedzenia” i czuwać organizacyjnie nad pobytem uczestników i prowadzących na Zamku. Gdy kilka  lat temu dziecko Marzeny zaczęło chorować, a lekarze nie potrafili postawić konkretnej diagnozy, sama zaczęła szukać informacji i zgłębiać temat wpływu jedzenia na zdrowie, uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach.
  Podczas wykładu poruszone będą między innymi takie takie zagadnienia jak: 
 • przepis na zdrowie – wartości odżywcze w produktach
 • komponowanie i planowanie posiłków dla całej rodziny
 • stres a odżywianie 
 • jelita – twój drugi mózg
 • wzmacnianie odporności
 • antyżywność – jedzenie, które szkodzi
 • fakty i mity o popularnych dietach
 • profilaktyka