Treningi online

PRAKTYKA KALARI ONLINE JEST MOŻLIWA

Interesuje Cię praktyka kalarippajattu, ale w Twojej okolicy (mieście lub nawet kraju) nie ma szkoły? A może uziemił Cię Covid19? Być może nie uczestniczysz w zajęciach na sali z innych powodów.

Choć nauka kalarippajattu online wydawała się nam niecodziennym pomysłem (przeczytaj artykuł na blogu o za i przeciw kalari online), okazało się, że jest to świetna opcja dla wielu uczestników z całego świata, którzy nie mogą uczestniczyć w regularnych zajęciach na sali. Praktyka kalari stała się dla nich tak ważna i wartościowa, że nie chcą zastępować jej żadną inną formą ruchu. 

Niektórzy z naszych uczniów ćwiczyli już nami na warsztatach, inni poznali nas dopiero online. Niezależnie od tego, do której grupy należysz – nasze zajęcia kalari online otwarte są dla każdego, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia. 

REGULARNE ZAJĘCIA KALARI ONLINE 

Nasze zajęcia online to kompromis między tradycyjnym systemem nauczania i możliwościami współczesnej technologii, oraz odpowiedź dla tych, którzy chcą ćwiczyć kalari w domu.

 • 4-5 treningów na  żywo w tygodniu (ok. 16-20 treningów w miesiącu)
 • dostęp do nagranych zajęć (już ponad 200 filmów) w ciągu opłaconego miesiąca
 • możliwość uczestnictwa osób ze wszystkich stref czasowych
 • dodatkowe tutoriale video z wyjaśnieniem ćwiczeń i sekwencji
 • forum dla uczestników zajęć i lidera
 • trening dopasowany do przestrzeni domowej
 • opłata za 30 dni dostępu 
 • możliwość dołączenia w każdym momencie

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Harmonogram: poniedziałek-czwartek treningi na żywo w godz. 9:00-10:00.
Jeśli nie możesz wziąć udziału w zajęciach na żywo, możesz skorzystać z nich w dogodnym dla Ciebie czasie – filmy zostają zapisane w grupie.
Platforma: prywatna grupa na Facebooku
Język: angielski
Prowadząca: Justyna Rodzińska-Nair
Opłata miesięczna (dostęp na 30 dni): 130 PLN/30 EUR/35 USD
Opłata miesięczna przy comiesięcznej, nieprzerwanej kontynuacji zajęć:
110 PLN/25 EUR/30 USD

JAKIE SĄ ELEMENTY TRENINGU KALARI ONLINE? 

Pozdrowienia

Poprzez różne pozdrowienia wyrażamy szacunek wobec mistrzów, uczniów, przeciwników, oręża i przestrzeni, w której ćwiczymy. Pozdrowienia przypominają nam, że czas i przestrzeń praktyki jest czymś szczególnym. 

Ćwiczenia

Wzmacniające i rozciągające ćwiczenia całego ciała pomagają rozwinąć siłę, równowagę, uważność ciała, uwagę i koncentrację. Tak proste, jak i trudniejsze ćwiczenia dostosowane są do możliwości uczestników. 

Pozycje zwierząt

Pozycje zawierają esencje energetyczną zwierząt gotowych do podjęcia konfrontacji. Pozycje rozwijają wytrzymałość i cierpliwość. 

Sekwencje ruchowe

Sekwencje ruchowe zawierają ruchy defensywne i ofensywne. Rozwijają pamięć ciała i koordynację, a także pozwalają na kontrolowany i ukierunkowany przepływ energii. 

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA WYKONYWANE PODCZAS ZAJĘĆ ONLINE

JAK WYGLĄDA CAŁY TRENING ONLINE?

Tutaj możesz zobaczyć przykładowy trening:

KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH ONLINE 

Poznasz podstawy tradycyjnej południowoindyjskiej sztuki walki związanej ze starożytynym systemem medycznym, ajurwedą. 

 

Zrozumiesz swoje ciało i utrzymasz je w zdrowiu.

Wzmocnisz koncentrację, motywację i determinację. 

Uwolnisz codzienne napięcia i stres. Nabierzesz dystansu i zyskasz nowe spojrzenie na życie.

Poprawisz równowagę, koordynację i precyzję.

Rozwiniesz siłę i elastyczność.

Poczujesz się spełniony i połączony ze swoim wewnętrznym źródłem mocy.

Będziesz częścią międzynarodowej społeczności pasjonatów kalari. 

OPINIE UCZESTNIKÓW KALARI ONLINE

Zgłosiłem się na zajęcia Studia Kalari, by ćwiczyć rytm, równowagę, koncentrację i oczywiście kalarippajattu. W pierwszym miesiącu ćwiczeń nie tylko pracowałem nad tymi wszystkimi elementami, ale też cały czas odnajdowałem sposób na połączenie mojego ciała i umysłu. To szczególne połączenie, które wprowadza mnie w szczególny stan istnienia. Dlatego nie chcę przegapić żadnych zajęć.
Dani Ginebroza
Hiszpania
Kalari online nie jest oczywiście tym kalari które wykonujemy na dużej przestrzeni, w grupie, pod okiem Justyny i Sankara. Jest jednak bardzo dobrą bazą ćwiczeń, które przygotowują do treningu i które na co dzień wykonujemy na sali. Ćwiczenia wzmacniają i rozciągają ciało, przygotowując do kolejnych etapów treningu. Wszystko jest bardzo szczegółowo wyjaśniane przez Justynę, więc nowe osoby są w stanie zrozumieć jak wykonywać ćwiczenia, a ci którzy ćwiczą już dłużej, mają możliwość skorygować swoje pozycje lub powtarzać fundamentalne elementy. Oczywiście brakuje wspólnego spotkania i energii grupy, jednak możliwość codziennego treningu daje poczucie, że mimo wszystko kalari nadal JEST, jesteśmy my, trenujemy, rozwijamy się i robimy to w dalszym ciągu razem!
Magda Młynarczyk
Polska
Nie wyobrażam sobie lepszego sposobu na rozpoczęcie dnia niż trening kalari; daje tyle energii i siły! Jestem naprawdę wdzięczny Studio Kalari za zajęcia online; teraz mam okazję uczyć się kalari w moim domu w Finlandii. Ćwiczę codziennie przez kilka tygodni i już widzę wyniki. Zyskałem siłę i elastyczność, poprawiłem zdolność koncentracji i oddychania oraz wiele się nauczyłem o tej fantastycznej sztuce walki. Cieszę się, że mogę odtwarzać wideo, kiedy mi to odpowiada, chociaż brakuje mi kontaktu z innymi ludźmi. Ćwiczenia są bardzo różnorodne, a regularne powtarzanie ułatwia naukę, jak również dokładne i kompletne wyjaśnienia naszej nauczycielki Justyny. Uwielbiam też to, że możemy wykonywać ćwiczenia we własnym rytmie, w granicach naszych możliwości. Treningi stanowią dla nas wyzwanie w takim stopniu, w jakim chcemy, i to jest wspaniałe!
Aleksi Moine
Finlandia
Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiona do praktyki kalari! Zaczynam codziennie rano jeszcze pół-śpiąc, ale pod koniec treningu jestem zmęczona i pełna energii! Podoba mi się to tak bardzo, że namówiłam już dwie znajome na udział w regularnych zajęciach i mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej!
Francesca Rosso
Włochy
Choć nic nie zastąpi treningu na żywo, Studio Kalari przenosi proces nauczania online na niesamowity poziom. Jest to doskonałe rozwiązanie dla uczniów z zagranicy, takich jak ja, którzy chcą pracować z nauczycielami światowej klasy. OGROMNE dzięki!
Sujatha Menon
Wielka Brytania

UCZESTNICY ZAJĘĆ ONLINE W AKCJI

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

Justyna Rodzińska-Nair kalari coachZajęcia kalari online prowadzi Justyna Rodzińska-Nair:

“Południowego styl ukalarippajattu uczę się od 2004. Ćwiczyłam pod okiem różnych mistrzów w Indiach i w Polsce. Od 2008 moim mistrzem jest Sankar Lal Sivasankaran Nair.

Prowadzę treningi i warsztaty, a także organizuję wydarzenia Studia Kalari i zajmuję się komunikacją. 

Choć początkowo byłam sceptyczna wobec nauczania kalari online, w marcu 2020 z powodu pandemii zaczęłam prowadzić takie zajęcia. Okazały się świetnym doświadczeniem dla wielu osób, które nagle uzyskały dostęp do tej wspaniałej sztuki. 

W praktyce kalari lubię intensywny wysiłek połączony z kontrolą, determinacją i przepływem enegii. Takie treningi proponuję uczestnikom moich zajęć online. 

Prywatnie jestem  żoną Sankara i mamą Mai, Leona i Miry. Ładuję baterie pływając w jeziorze i czytając książki.”

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA ZAJĘCIA?

1. Dokonaj przelewu na konto:

Ajurweda i kalari Sankar Sivasankaran Nair
Adres: Dembowskiego 78/4, 51-669 Wrocław
Numer konta: 96 1090 2398 0000 0001 4714 1034
W tytule wpisz swoje nazwisko i okres, za który uiszczasz opłatę (np. Nair, 1-31.03.2021).
 
Akceptujemy płatności PayPal: studio@studiokalari.pl.
 
2. Napisz do nas maila na adres studio@studiokalari.pl i prześlij potwierdzenie przelewu.
 
3. Poproś o dostęp do grupy Studio Kalari Online na Facebooku
 
Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami.

INDYWIDUALNE SESJE KALARI 

Oferujemy indywidualne sesje kalari online na platformie Zoom dla osób, które:

 •  potrzebują szczegółowego komentarza i spersonalizowanej korekty
 •  chcą poznać elementy kalari, aby włączyć je swojej regularnej praktyki jogi, tańca lub sportu
 •  chcą lepiej zrozumieć, jak praktyka kalari może korzystnie wpłynąć na ich zdrowie, kondycję fizyczną, ogólny dobrostan i podejście do życia

Sesje indywidualne są też propozycją dla małych grup i zespołów, których członkowie pracują razem.

Opłata za sesję indywidualną: 60 min./ 200 PLN.
Opłata za sesję dla grupy jest ustalana indywidualnie.

Aby uzyskać więcej informacji i zarezerwować sesję prosimy o email.

Podczas indywidualnej sesji online Justyna mogła poprawić moją technikę, uważnie przyjrzeć się moim ruchom i udzielić mi szczegółowej korekty. Bardzo ujęła mnie jej otwartość i nakierowanie uwagi na ucznia. Jako nauczycielka jogi szukałam sposobów na to, aby włączyć ruchy inspirowane kalari do mojej praktyki asan, a Justyna bardzo dobrze rozumiała tę potrzebę i podarowała mi potężną dawkę inspiracji!
Sujatha Menon
UK