Treningi online

DLACZEGO KALARI ONLINE?

Interesuje Cię praktyka kalarippajattu, ale w Twojej okolicy (mieście lub nawet kraju) nie ma szkoły? A może uziemił Cię Covid19? Być może nie uczestniczysz w zajęciach na sali z innych powodów.

Choć nauka kalarippajattu online wydawała się nam niecodziennym pomysłem, okazało się, że jest to świetna opcja dla wielu uczestników z całego świata, którzy nie mogą uczestniczyć w regularnych zajęciach na sali. Praktyka kalari stała się dla nich tak ważna i wartościowa, że nie chcą zastępować jej żadną inną formą ruchu. 

Niektórzy z naszych uczniów ćwiczyli już nami na warsztatach, inni poznali nas dopiero online. Niezależnie od tego, do której grupy należysz – nasze zajęcia kalari online otwarte są dla każdego, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia. 

REGULARNE ZAJĘCIA KALARI ONLINE 

Nasze zajęcia online to kompromis między tradycyjnym systemem nauczania i możliwościami współczesnej technologii, oraz odpowiedź dla tych, którzy chcą ćwiczyć kalari w domu.

  • 4 treningi na  żywo w tygodniu (ok. 16 treningów w miesiącu)
  • dostęp do nagranych zajęć (już ponad 100 filmów) w ciągu opłaconego miesiąca
  • możliwość uczestnictwa osób ze wszystkich stref czasowych
  • dodatkowe tutoriale video w tygodniu
  • forum dla uczestników zajęć i lidera
  • trening dopasowany do przestrzeni domowej
  • opłata za 30 dni dostępu 
  • możliwość dołączenia w każdym momencie

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Harmonogram: poniedziałki 19:00-20:00, wtorki, środy, czwartki godz. 9:00-10:00.
Jeśli nie możesz wziąć udział w zajęciach na żywo, możesz skorzystać z nich w dogodnym dla Ciebie czasie – filmy zostają zapisane w grupie.
Platforma: prywatna grupa na Facebooku
Język: angielski
Prowadząca: Justyna Rodzińska-Nair
Opłata miesięczna (dostęp na 30 dni): 130 PLN/30 EUR/35 USD
Opłata miesięczna przy comiesięcznej, nieprzerwanej kontynuacji zajęć:
110 PLN/25 EUR/30 USD

JAKIE SĄ ELEMENTY TRENINGU KALARI ONLINE? 

Pozdrowienia

Poprzez różne pozdrowienia wyrażamy szacunek wobec mistrzów, uczniów, przeciwników, oręża i przestrzeni, w której ćwiczymy. Pozdrowienia przypominają nam, że czas i przestrzeń praktyki jest czymś szczególnym. 

Ćwiczenia

Wzmacniające i rozciągające ćwiczenia całego ciała pomagają rozwinąć siłę, równowagę, uważność ciała, uwagę i koncentrację. Tak proste, jak i trudniejsze ćwiczenia dostosowane są do możliwości uczestników. 

Pozycje zwierząt

Pozycje zawierają esencje energetyczną zwierząt gotowych do podjęcia konfrontacji. Pozycje rozwijają wytrzymałość i cierpliwość. 

Sekwencje ruchowe

Sekwencje ruchowe zawierają ruchy defensywne i ofensywne. Rozwijają pamięć ciała i koordynację, a także pozwalają na kontrolowany i ukierunkowany przepływ energii. 

PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA WYKONYWANE PODCZAS ZAJĘĆ ONLINE

KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH ONLINE 

Poznasz podstawy tradycyjnej południowoindyjskiej sztuki walki związanej ze starożytynym systemem medycznym, ajurwedą. 

 

Zrozumiesz swoje ciało i utrzymasz je w zdrowiu.

Wzmocnisz koncentrację, motywację i determinację. 

Uwolnisz codzienne napięcia i stres. Nabierzesz dystansu i zyskasz nowe spojrzenie na życie.

Poprawisz równowagę, koordynację i precyzję.

Rozwiniesz siłę i elastyczność.

Poczujesz się spełniony i połączony ze swoim wewnętrznym źródłem mocy.

Będziesz częścią międzynarodowej społeczności pasjonatów kalari. 

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

Zgłosiłem się na zajęcia Studia Kalari, by ćwiczyć rytm, równowagę, koncentrację i oczywiście kalarippajattu. W pierwszym miesiącu ćwiczeń nie tylko pracowałem nad tymi wszystkimi elementami, ale też cały czas odnajdowałem sposób na połączenie mojego ciała i umysłu. To szczególne połączenie, które wprowadza mnie w szczególny stan istnienia. Dlatego nie chcę przegapić żadnych zajęć.
Dani Ginebroza
Spain
Kalari online nie jest oczywiście tym kalari które wykonujemy na dużej przestrzeni, w grupie, pod okiem Justyny i Sankara. Jest jednak bardzo dobrą bazą ćwiczeń, które przygotowują do treningu i które na co dzień wykonujemy na sali. Ćwiczenia wzmacniają i rozciągają ciało, przygotowując do kolejnych etapów treningu. Wszystko jest bardzo szczegółowo wyjaśniane przez Justynę, więc nowe osoby są w stanie zrozumieć jak wykonywać ćwiczenia, a ci którzy ćwiczą już dłużej, mają możliwość skorygować swoje pozycje lub powtarzać fundamentalne elementy. Oczywiście brakuje wspólnego spotkania i energii grupy, jednak możliwość codziennego treningu daje poczucie, że mimo wszystko kalari nadal JEST, jesteśmy my, trenujemy, rozwijamy się i robimy to w dalszym ciągu razem!
Magda Młynarczyk
Poland
Nie wyobrażam sobie lepszego sposobu na rozpoczęcie dnia niż trening kalari; daje tyle energii i siły! Jestem naprawdę wdzięczny Studio Kalari za zajęcia online; teraz mam okazję uczyć się kalari w moim domu w Finlandii. Ćwiczę codziennie przez kilka tygodni i już widzę wyniki. Zyskałem siłę i elastyczność, poprawiłem zdolność koncentracji i oddychania oraz wiele się nauczyłem o tej fantastycznej sztuce walki. Cieszę się, że mogę odtwarzać wideo, kiedy mi to odpowiada, chociaż brakuje mi kontaktu z innymi ludźmi. Ćwiczenia są bardzo różnorodne, a regularne powtarzanie ułatwia naukę, jak również dokładne i kompletne wyjaśnienia naszej nauczycielki Justyny. Uwielbiam też to, że możemy wykonywać ćwiczenia we własnym rytmie, w granicach naszych możliwości. Treningi stanowią dla nas wyzwanie w takim stopniu, w jakim chcemy, i to jest wspaniałe!
Aleksi Moine
Finland
Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiona do praktyki kalari! Zaczynam codziennie rano jeszcze pół-śpiąc, ale pod koniec treningu jestem zmęczona i pełna energii! Podoba mi się to tak bardzo, że namówiłam już dwie znajome na udział w regularnych zajęciach i mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej!
Francesca Rosso
Italy

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

Zajęcia kalari online prowadzi Justyna Rodzińska-Nair:

“Południowego styl ukalarippajattu uczę się od 2004. Ćwiczyłam pod okiem różnych mistrzów w Indiach i w Polsce. Od 2008 moim mistrzem jest Sankar Lal Sivasankaran Nair.

Prowadzę treningi i warsztaty, a także organizuję wydarzenia Studia Kalari i zajmuję się komunikacją. 

Choć początkowo byłam sceptyczna wobec nauczania kalari online, w marcu 2020 z powodu pandemii zaczęłam prowadzić takie zajęcia. Okazały się świetnym doświadczeniem dla wielu osób, które nagle uzyskały dostęp do tej wspaniałej sztuki. 

W praktyce kalari lubię intensywny wysiłek połączony z kontrolą, determinacją i przepływem enegii. Takie treningi proponuję uczestnikom moich zajęć online. 

Prywatnie jestem  żoną Sankara i mamą Mai, Leona i Miry. Ładuję baterie pływając w jeziorze i czytając książki.”

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA ZAJĘCIA?

1. Dokonaj przelewu na konto:

Towarzystwo Kultury Czynnej
Adres: Dembowskiego 92/1, 51-669 Wrocław
Numer konta: 21 2030 0045 1110 0000 0274 6670
W tytule wpisz swoje nazwisko+ kalari + okres, za który uiszczasz opłatę (np. Nair, kalari, 20.10-20.11.2020).
 
2. Napisz do nas maila na adres studio@studiokalari.pl i prześlij potwierdzenie przelewu.
 
3. Poproś o dostęp do grupy Studio Kalari Online na Facebooku
 
Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami.