O nas

Studio Kalari to pierwsza w Polsce szkoła południowego stylu południowoindyjskiej sztuki walki,  kalarippajattu. Studio założyli we Wrocławiu w maju 2010 roku Justyna Rodzińska-Nair i Sankar Lal Sivasankaran Nair. Działania Studia Kalari obejmują: Oprócz zajęć dla otwartego grona uczestników, prowadzimy także warsztaty sprofilowane na potrzeby określonych grup, np. zespołów teatralnych lub tanecznych. Prowadziliśmy warsztaty w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii, Włoszech, Norwegii, Finlandii, Rosji, Ukrainie, Łotwie i Brazylii. W latach 2010–2018 działaliśmy pod auspicjami wrocławskiego Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, a od 2018 roku współpracujemy z Towarzystwem Kultury Czynnej w ramach edukacji kulturalno-oświatowej i działań międzykulturowych.

ZAŁOŻYCIELE I LIDERZY STUDIA

SIEDZIBA STUDIA W INDIACH

W 2013 roku wybudowaliśmy nasze własne kalari, czyli budynek, w którym ćwiczy się kalarippajattu. Znajduje się on w mieście Tiruwanantapuram, w stanie Kerala w Indiach, obok domu mamy Sankara.  

Nazywa się Alamkottu Kalari Sangham – kalari  dzielnego Hanumana,  hinduistycznego boga-małpy.

Zazwyczaj spędzamy tam 1–2 zimowe miesiące (styczeń–luty) i w tym okresie prowadzimy treningi dla międzynarodowego grona uczestników, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Niektórzy z nich przyjeżdżają z Wrocławia, gdzie uczestniczą w regularnych zajęciach, inni przybywają z całego świata (Włochy, Francja, Hiszpania, USA, Korei i in.). 

W tym artykule przeczytasz więcej o praktyce zimowej w naszym kalari.